Zdánlivě drahé, ale nezbytně nutné pro dopravu zboží

Lidé se při zajišťování transportu neustále diví, proč jsou tyto služby tak drahé. Málokdo si však uvědomuje, co všechno vlastně stojí za kamionovou dopravou. Není to jenom přemístění z místa A do bodu B, ale je to zařizování, administrativa a v neposlední řadě práce mnoha lidí. Není to nikdy o jednom člověku, který řídí nákladní automobil. Za tímto řidičem stojí celý logistický tým, který zahrnuje dispečery, mechaniky či manažery, bez kterých by žádný transport ani nemohl být realizován.nadměrný náklad na kamionu
Když budete chtít zajistit nějaký transport, a to po silnici, měla by vás zajímat jednoduchá informace. Dotaz by se tedy měli týkat kamionové dopravy a ceny za 1 km shipvio.com. V této částce jsou totiž zpravidla zahrnuty veškeré poplatky či další příplatky, se kterými je nezbytné počítat, pokud chcete mít jistotu, že vaše zboží dorazí na místo určení v pořádku a na čas.

Jaké částky je možné očekávat?

  • U samostatných nákladních automobilů to jsou částky, které se pohybují kolem 15 Kč za jeden kilometr
  • U větších souprav, což znamená tahač a návěs, to znamená částky kolem 25 až 27 Kč
  • Soupravy, které jsou tvořeny nákladním vozidlem a přívěsem pak očekávejte částky, které převyšují 27 Kč, tedy ceny kolem 30 Kč za jeden ujetý kilometr

Tahače v USA
Možná si říkáte, že je to opravdu drahé, avšak když si uvědomíte, co všechno stojí za tím, aby vůbec mohl kamion vyjet z parkoviště, rázem vám bude jasné, že to není až tak moc. Provozovat nákladní vozidla totiž znamená starat se nejenom o řidiče či jiný personál, ale také udržovat vozidlo v naprostém pořádku, platit veškeré poplatky a ještě k tomu čas od času provést vylepšení veškerého vozového parku.
Jistě vám nyní dochází, že s částkami je třeba počítat, a to zejména při transportu, který je realizován na dlouhé vzdálenosti. Ten je však paradoxně poměrově levnější než transport na krátké vzdálenosti.

Kategorie: Business