Vyhoření jako častá příčina psychických problémů

Syndrom vyhoření je v poslední době opravdu velice skloňovaný termín, označující stav v životě člověka, kdy se cítí, stejně jako vyhořelé ohniště, naprosto prázdný. Jedná se většinou o člověka, který si „nabral“ příliš mnoho a nezvládá to, nejdříve psychicky a poté i fyzicky. Čím více nestíhá, tím více pracuje, tím více se zhoršuje jeho psychický stav (přidejte stres, strach o ztrátu zaměstnání, závazky, hypotéku, děti, rozvod nebo třeba úmrtí v rodině) a to poté eskaluje ve fyzické zhroucení, kdy daný člověk není poté vůbec schopen hnout ani prstem – prostě vyhořel.

vyhořelý muž, starší

Syndrom vyhoření je velice závažný a rizikový stav, kdy může dojít k nejen k ubližování sobě samému, ale také je to živná půda pro nejrůznější další psychické neduhy, které se poté nalepí na člověka a nejdou dolů. Regrese Praha Hlubinná-Regresní-Terapie je jednou z možností, která dovolí odborníkovi pomoci i těmto případům, byť bude třeba mnohem více. Především se jedná o to, že je třeba podchytit problém, když je ještě „v plenkách“, tedy nerozvinul se do své plné podoby, kdy člověk ztratí naprostou chuť žít a prostě padne na zem. Je důležité zachytit pacienta ještě v tomto stádiu, poté totiž pomůže pouze následná hospitalizace a daleko přísnější „režim“ léčby. Pokud je ale psychický problém zachycen hned na samém začátku, ještě než to vše bouchne, může se daný člověk vyhnout úplnému zhroucení a ještě k tomu všemu si dokáže udržet celý svůj život tak nějak pohromadě.

Vyhoření znázorněno slovem v plamenech

Samozřejmě, bez omezování to nepůjde. Ovšem měli bychom si všichni uvědomit, že psychické zdraví, nebo zdraví obecně, máme jenom jedno. Měli bychom se o něj pečlivě starat, stejně jako se staráme o naše jiné nemoci. Neměli bychom určitě podceňovat dlouhodobé stavy beznaděje či úzkosti, stresu nebo paniky u našich známých či přátel nebo i partnerů, vždycky bychom mu měli pomoci vyhledat odbornou pomoc, třeba právě s regresí Praha.

Kategorie: Business