Zlepšete zdraví zdravou stravou


Nezdravé stravování je bohužel zvyk, který není cizí mnoha lidem, bez ohledu na to, kolik může nezdravé stravování přinést problémů. Opravdu jich není málo. Pokud v rámci stravování nebudete přijímat dostatečné množství živin, budete přijímat nadměrné množství kalorií, bílého cukru, nasycených tuků a podobných věcí, vaše tělo vám tuto péči může vrátit v nejrůznějších podobách.

zdravé jídlo

Nezdravé stravování může vést k rozvoji duševních obtíží, jako jsou úzkosti, může způsobit onemocnění trávicího systému, poruchy metabolismu, poruchy v oblasti reprodukčního zdraví, poruchy spánku nebo zhoršení integrity kůže. Zdravé stravování může být naopak způsob jak dostat vaši váhu pod kontrolu, zlepšit trávení, spánek, duševní pohodu, hojení ran, jak zlepšit erekci nebo to bude prostředek prevence proti nejrůznějším onemocněním.

Jak tedy jíst zdravě? Neexistuje žádný model zdravého stravování, který by vyhovoval naprosto všem. Ale měli byste dodržovat několik bodů, které jsou neodmyslitelnou součástí zdravého stravování.

Snídaně

Bez pořádné snídaně byste neměli začínat den. Snídaně vám dodá potřebnou energii, a vyrovná tak deficit, který nastal v průběhu noci. Snídaně by měla být zdravá a vyvážená.

snídaně

Omezení sladkých nápojů a jídel

Cukr není tichým zabijákem, ale ve větším množství se jím může stát. Může vám napomoci k obezitě, zubním kazům, výkyvu hladiny cukru v krvi a dalším problémům. Vyhýbejte se sladkostem a také sladkým nápojům.

Pětkrát denně ovoce a zelenina

Vaše denní jídlo si ideálně rozdělte do pěti porcí denně. Ke každé porci jídla přidejte i porci ovoce a zeleniny, které potřebujete kvůli obsahu vitamínů a minerálů.

Vláknina

Zaměřte svůj příjem na vysoký obsah vlákniny, která je dobrá pro snížení cholesterolu v krvi, krevního tlaku a také proti poruchám trávení. Vláknina najdete v celozrnných výrobcích, ovoci i zelenině.

Kategorie: Business