Aby vám menstruace nepokazila dovolenou


Dovolená je slovo, které vyslovujeme velmi rádi. Těšíme se na ni celý rok, vybíráme vhodné ubytování a cílovou destinaci, rezervujeme pobyt a plánujeme program na týdenní nebo čtrnáctidenní pobyt u moře, na horách a kdekoli jinde, kde se nám líbí. V tomto směru to mají mnohem snazší muži, ti si prostě stanoví svůj cíl, sbalí batoh nebo kufr a vyrazí. Pokazit dovolenou jim mohou leda tak pracovní záležitosti, ale když si je ohlídají, a neutrpí žádný úraz nebo neonemocní, není nic, co by jim bránilo prožít báječný týden třeba na kánoi na hladině Vltavy.

dámské menstruační vložky

Žena je ve zcela odlišné pozici, ta se musí řídit svým menstruačním cyklem a musí dbát na to, aby jí příliš nezasahoval do života. Ne vždy se to ale podaří a menstruace na dovolené pak celý týden pokazí až tak, že kvůli tomu dovolenou přeruší a odjíždí domů. Typický příklad je pobyt na mořské pláži, v aqualandech, na koupalištích a na podobných místech, a koneckonců i na zmiňované vodácké výpravě. Když se nemůžete s menstruačními tampony či vložkami koupat, a jste odkázáni leda tak na čtení knih v hotelovém apartmá, vaše dovolená ztrácí na významu.

vložky a tampony

Mnohem lépe jsou však na tom ženy, které namísto vložek a tamponů používají menstruační kalhotky. Jde o moderní technologii z nanovláken, která nevyžaduje přítomnost jiných menstruačních pomůcek, menstruační tekutinu zachycují samotné kalhotky, a to tak spolehlivě, že můžete provádět běžné každodenní úkony a dokonce se s nimi i koupat. Odpadají nepříjemnosti a rizika spojená s aplikací kalíšků a tamponů, zejména nebezpečí infekce, s kalhotkami je dovolená taková, jaká by měla být. Můžete se pak soustředit na vše, co vás spojuje s příjemnými pocity při pobytu na horách nebo u moře, s menstruačními kalhotkami můžete provozovat jakékoli sporty a rekreační aktivity – navštěvovat koncerty, provozovat horolezectví, paragliding a v zimě samozřejmě i lyžování.

Kategorie: Business