Web a naše děti

Je zde pro děti bezpečno?
Na webu najde člověk naprosto všechno. Je otázka, jestli je potřeba děti nějak ochraňovat. Nezastávám názor, že je potřeba děti vyloženě šmírovat, dívat se, co navštěvovali za stránky. Není dobré, aby z nás děti měli pocit, že jim vůbec nevěříme. Na druhé straně web naskýtá mnoho různých nebezpečí (zneužití, různé stránky s pornografickou tématikou, stránky nabádající k sebevraždám). Zde je důležité hlavně mluvit o tom. Nemyslet si, že je toto téma tabu, je potřeba ho rozebírat.
internet věcí
Existují různé důvody, jak můžete kontrolovat to, co vaše děti na internetu sledují. Získáte tím jistotu, že se nezaplete do něčeho, co mu může ublížit. Největší nebezpečí je v tom, že dítě nemá takové zkušenosti, jako dospělí a velice lehce všemu uvěří. V tom je největší nebezpečí, kterého využívají i pedofilové na internetu. Je potřeba si uvědomit, že bohužel neexistuje žádná 100 % ochrana dítěte. Do jisté míry musíte věří tomu, co vám řekne. Dnes není problém vymazat historii prohlížeče, použít anonymní webové okno, v tom případě velice těžko zjistíte, co člověk na internetu sledoval. Varovné signály mohou být ve změně chování vašeho dítěte, proto s ním mluvte a nebojte se věci rozebírat.
 anonymní hacktivista
Ochrana dětí na webu
Existují aplikace, které dokáží zablokovat stránky, které jsou pro děti potencionálně nebezpečné. Jsou i takové, kde přímo jako rodiče můžete nastavit zákaz vstupu na konkrétní stránky. Takových programů jistě využijte. Ochrana dětí je v tomto případě na prvním místě. Slyšel jsem velice extrémní případy, kdy rodiče nechali nainstalovat bezpečnostní kamery do pokoje svého dítě (tak, aby o nich samozřejmě dítě nevědělo) a tím sledovali svoje děti.
mamka s dítětem u mapy
Viděli přesně, co dítě dělá, co sleduje na internetu. Myslím si, že toto není dobrý způsob, je to špehování a určitě i porušení soukromí, na které má i dítě nárok. Webové stránky mohou i pomoci dětem s rozvíjením jejich znalostí pomocí různých her a aplikací. Rozhodně nezabráníte pokroku a děti zkrátka internet a web mají v oblibě. Jen je potřeba je chránit, aby se jim nic nestalo.

Kategorie: Web