Další položka do životopisu!


Člověk nemusí být génius ani nemusí být bohatý, aby se mohl uživit sám, bez podpory ostatních. Ona někdy ta podpora přijde vhod, ale pokud vám není 5, tak je to víceméně ponižující být na někom finančně závislí. A proto jsme sepsali několik rad, kde vlastně přijít alespoň k nějaké té tisícovce, abyste se mohli finančně osamostatnit.

práce
 
A)      Psaní článků
Nějakou tu větu česky dokáže každý a dostat za to alespoň úplné minimum, hlavně když je čas a internet, no, proč toho nevyužít? Stačí si zadat na internetu copywriter a vyjede vám hned několik inzerátů, kde se poptávají po takovýchto pisálcích. Samozřejmě, alespoň nějaká základní úroveň jazyka by byla vhodná, souvětí musí dávat smysl. Výdělek to není nijak impozantní, ale pár tisíc za měsíc se z toho vytřískat dá, hlavně čím rychleji píšete, tím je to lepší. A hlavně, zajímavá položka do životopisu se vždycky hodí.
 
B)      Na stavbě je práce dost
Pokud jsou fabriky zavřené a práce není, tak je holt za ní třeba dojíždět. A zedníci, stavaři a pomocníci, ti jsou potřeba furt a každé stavbě se nějaké ty ruce navíc hodí. Tuhle těžkou práci nechce nikdo dělat, protože jedná se o opravdu vysilující práci, za málo peněz a bez žádných firemních benefitů. Ale přijít se tak na pár tisícovek dá, pokud je člověk šikovný, možná si získá i pár kontaktů, pokud bude někdy potřebovat pomoci on sám a alespoň pozná, jaký je ten život „od lopaty“.
 
tavba

C)      Roznos letáků
Další z mnoha „brigád“, kde díru do světa neuděláte, ale každá tisícovka se hodí. Jedná se o jednoduchou práci na čerstvém vzduchu, procvičíte trochu nohy, sem tam nějaké to kardio a máte to. Důležité je vidět, že snažíte a nikdy nezaspíte příležitost si vydělat

projetky
 
Byť je návod spíše pro příliš zodpovědné studenty, podobné práce, které se dnes moc „nenosí“ najdete skoro na každém rohu a je vcelku jedno, kolik vám je. Na stavbě může pracovat jak mlaďoch tak starý bezdomovec, u článků si může odpočinout maminka a roznést letáky dokáže i slaboduchý. A kdo ví, třeba se časem poštěstí.

Kategorie: Finance