Domácí rostliny v slabém světle: tyto rostliny rostou ve stínu

Většinu dne trávíme uvnitř a větráme jen nepravidelně. Rostliny zlepšují vnitřní vzduch, snižují stres a tlumí hluk. Dokonce i když máte tmavý byt, nemusíte se ve svém pokoji vzdát zeleně. Protože následujících pět rostlin je spokojeno i s malým světlem.

pokojová rostlina

Kořenokvětka: oblíbená rostlina při slabém osvětlení

O kořenokvětku je velmi snadné se starat. Je to ideální rostlina, pokud ještě nemáte zkušenosti s rostlinami. A nejlépe se cítí velmi pohodlně i při slabém osvětlení. Ale jakmile se přesune ve směru k slunci, nesmí být vystavena přímému světlu. Ve stínu její kožnaté, tmavě zelené listy mohou vyrůst až na 55 centimetrů.

Kulkas zamiolistý: téměř nezničitelná rostlina

Zamiokulkas je domácí rostlina bez mnoha potřeb. Potřebuje jen trochu světla a vystačí si taky s malým množství vody. Její strategie přežití: Stonky jako vodní nádrž. Kulkas roste pomaleji ve stínu a má tmavší listy než vzorky, které stojí na slunci.

Sanseviera: rostlina bez požadavků, která sotva potřebuje slunce

Pokojová rostlina s dlouhými vertikálními listy vytváří dojem exotické trávy. Tato květina pochází z pouště a je velmi nenáročná. Kromě jedné výjimky: Teplota v místnosti musí být vyšší než 12 stupňů, tak se cítí pohodlně. Nicméně v podmínkách slabého osvětlení roste bez problémů a má další sílu: Sanseviera ukládá CO2 a zajišťuje tak lepší vnitřní klima.

Zelenec: rostlina pro snadnou péči při slabém osvětlení

Zelená lilie se cítí doma téměř kdekoliv, takže si vystačí pouze s několika slunečními paprsky. Při průvanu nebo suchém horkém vzduchu můžete nechat pokojovou rostlinku se zelenobílými listy taktéž bez dozoru. Zelenec připomíná trávu s listy a je zvláště vhodná jako závěsná rostlina.
zelenec ve sklenicích

Kencie: robustní i ve stínu

Kencie je velmi skromná, pokud jde o světlo. V polostínu se jí daří nejlépe. Tam může dokonce vyrůst až tři metry vysoko. Ale ani úplný stín jí nevadí, ale tady nedosáhne plné velikosti. Přímému slunečnímu světlu musíte u této pokojové rostliny s hustými zelenými listy absolutně zabránit. Stačí, když rostlinu zalijete jednou týdně.

Kategorie: Dům a byt