Trable se zubním kamenem

Zubní kámen sice nijak nebolí, jako když je bolavý zub, ale nicméně je stejně nepříjemný a hlavně, když o něm člověk ví. Kde se tady vůbec vzal? V podstatě se člověk dozvídá z různých zdrojů, že za vším stojí špatná hygiena. Tedy abychom byli až tak úplně přesní, tak správné čištění chrupu. Je to vcelku možné, protože jenom to, že si po jídle nebo 2x denně vyčistíme zuby, tak rozhodně neznamená, že to děláme správně. Možná je čas navštívit odborníka, aby nám některé věci vysvětlil, proč se tak dějí a také kde děláme chybu. V tomto případě je vhodně navštívit https://www.2kdent.cz/dentalni-hygiena/, kde se dozvíme základní informace, nejen o správné technice čištění, ale také jak takovým věcem předejít. Je to investice, která nám může pomoci, ale na druhou stranu tyto zkušenosti můžeme předat svým dětem a ty již nemusí procházet stejnými chybami.

čištění

Co to vlastně je?

Zubní kámen je především ztvrdlý zubní plak. Vzniká jeho mineralizací. V našich slinách jsou obsaženy minerály a anorganické soli, kdy největší podíl zde má právě vápník a fosfor. Nejvíce se tvoří tam, kde jsou vývody slinných žláz a to je v tomto případě u dolních řezáků. Stačí zoubky hezky přes sebe a rázem je tu časem zubní kámen, naštěstí při úsměvu není vidět, protože je na zubech směrem k jazyku. Pak je ještě jedno místo a to horní stoličky, tady sice je spíš k nalezení blíž ke tváři, ale ani tam není moc vidět. Stejně by bylo lepší, kdyby tu vůbec nebyl. Mnoho lidí používá na odstranění kyselinu citrónovou nebo citrusové plátky, je to ale hodně nebezpečné v tom, že mohou poleptat tak sklovinu, že ji dokonale poškodí. Zkrátka návštěva odborníka se v tomto případě rozhodně vyplatí.

kartáček

Navíc zkusit dodržet nějaké zásady se vyplatí:

  • Čistit si zuby pravidelně a zubní kartáček měnit každý měsíc.
  • Používat mezizubní kartáčky a zubní nitě, ty se dostanou do hůře dostupných míst.
  • Omezit potraviny, které jsou bohaté na cukry, ty jsou další hlavní příčinou.
  • Naučit děti již od útlého věku, že hygiena chrupu je velmi důležitá. Sice nebudou mít ihned správnou techniku, ale zvyknou si na důslednost a pravidelnost. Zkrátka jim pak přijde čištění zubů přirozené a automatické.
  • Alespoň 2x do roka docházet na pravidelnou kontrolu ke svému zubaři nebo dentálnímu odborníkovi.

Kategorie: Business