Oblečení, které plní skvělou funkci

Když se dříve řeklo, termo oblečení, tak mnozí se nad tím ani nepozastavili, jelikož to bylo především určené pouze pro sportovce, nebo pro ty, kteří si mohli dovolit utratit poměrně dost velkou finanční sumu za oblečení. Jeho účel byl odvést z těla nadměrný pot a tím pocítit dané osobě, že má dostatek síly na zvládnutí dalšího sportovního výkonu. Nicméně dnes je skutečně dostupné do každé rodiny a to i pro děti. Funkční oblečení není jen specifikované na nějaké díly, dnes se dá skvěle pořídit již od spodního prádla, včetně ponožek, až po vesty a bundy. Samozřejmě aby působilo tak jak má, tak je třeba ho správně vrstvit na sebe.

termo kalhoty

Jak obléci děti do zimy
Aby bylo prádlo skutečně funkční a ochránilo naše děti před prochladnutím, je třeba ho správně navrstvit, především, aby sedělo dobře na tělo.

  • První vrstva by měla začít spodním prádlem: kalhotky, boxerky, ponožky, tílka nebo trička atd. Její úkol je jednoduchý, musí být v kontaktu s holou pokožkou a odvést pot od těla do dalších vrstev. Prádlo by mělo být především z materiálů, které zabraňují absorpci vlhkosti.
  • Teď by měla přijít na řadu izolace. Odvede vlhkost, kterou přijala a zároveň udrží pěkně tělesné teplo. Pak je možné skutečně vyjít si pohodlně lyžovat nebo jinak sportovat a to především, když je venku teplota pod nulou.
  • Třetí vrstva je spíš určena pro danou situaci, podle toho co se chystáme my nebo naše ratolesti dělat. Na turistiku, volný pohyb nebo jen tak hraní na sněhu se vyplatí bundy, které zadrží vlhkost zevnitř i zvenku. V podstatě by stále měl fungovat takový princip komfortu, izolace a ochrany. Poté je tělo dostatečně chráněno.

sportovní kalhoty

Děti potřebují volnost pohybu

Nikdo nemá rád, když ho něco nebo někdo omezuje. Funkční prádlo má poskytnout dostatečnou ochranu a pohodlnost, ale nesmí omezovat v jakémkoliv pohybu. Pro zajímavost ukázkové dětské kalhoty https://www.c-store.cz/Kalhoty-c80_1025_2.htm mají nejen správný střih pro danou aktivitu, ale zároveň vynikají i barvou a kvalitním materiálem. Co se týče zdraví, tak na tom bychom nikdy neměli šetřit ani u sebe, natož u svých dětí.

Kategorie: Zboží