Skočte si! Mýty a fakta o tandemovém seskoku padákem

Jak je to s mýty o skákání padákem?
 
„Je to nebezpečné“– Mýtus. Vyspělé technologie umožnily zpřístupnění parašutismu široké veřejnosti. Kromě hlavního padáku funguje ještě záložní padák, který je vybaven přístrojem pro automatické otevření v případě krize. Profesionálové, kteří v tandemu skáčou, jsou pečlivě vybíráni a proškolováni. Nebezpečí, že se něco zlého stane, je tady opravdu minimální. Taky, jak často slyšíte ve zprávách, že se někdo zabil na padáku?
 seskok v tandemu
„Trvá to krátce na to jak je to drahé“ – volný pád trvá 50 vteřin až minutu. Zapomenout na něj zabere celý život. Skutečně, pocity, které vyplavení takového množství adrenalinu přinesou, jsou nezapomenutelné a těžko vám je zprostředkuje jiný sport. Kromě samotného volného pádu jste pak ještě 6 – 8 minut na padáku v naprostém tichu a klidu a užíváte si, jak se krajina pod vámi postupně přibližuje. Jako v letadle, akorát z první ruky.
 skupina parašutistů
Věkový limit/váhový limit– Věkový limit pro seskok neexistuje. Jste-li zdraví (problém je tu epilepsie, kardiovaskulární choroby nebo cukrovka), skočte si v jakémkoli věku. S váhou také celkem není problém, limit je 120 kg.
 
„Nebudu moci dýchat“– Při volném pádu můžete mít pocit, že se vám dýchá poněkud hůře, ale je to iluze, váš přísun kyslíku bude naprosto v pořádku. Jestli se navíc bojíte, že se budete cítit jako když se propadáte, nebojte… Volný pád ucítíte všude kolem sebe, vzdušný obal země si přímo „osaháte“.
 
„Musím se toho spoustu naučit. A zvládnu to vůbec?“ – Ve vzduchu nemusíte dělat vůbec nic. Vše má na starost profesionál. Vy mu v podstatě „visíte“ v klíně a jen si užíváte. Tandemový seskok je zážitek, ne dovednost. Zvládne to doslova každý. Není dobré, celkem logicky, před skokem požívat alkohol a jiné návykové látky.
seskok padákem 
Nezapomeňte na svůj seskok
 
Nechte si svůj zážitek zdokumentovat, nafotit i natočit. Kromě toho, že si budete užívat, se tedy nesmíte zapomenout okouzlujícím způsobem usmívat. Památka vám vydrží navždycky.
Seskok padákem lze také darovat prostřednictvím dárkového poukazu někomu ze svých blízkých.
 
Jdete do toho?

Kategorie: Zábava