Luxusní bydlení v Praze

V posledních letech začali developeři stavět rekordní počet bytů, která odpovídá tomu, že metr čtvereční je cca za nějakých sto tisíc korun. Dnes, konkrétně v Praze, údajně takových rezidenčních projektu existuje zhruba jedna čtvrtina ze všech projektů, což je tedy asi 1170 volných luxusních bytů. Přitom v roce 2014 byl tento poměr bytů ještě osmkrát nižší. Nárůst je enormní.

obývací pokoj

Luxus je luxus
V této chvíli, jak bylo uvedeno, je už jedna čtvrtina nově stavěných bytů v Praze luxusních, tím pádem kouzlo luxusu, které by mělo být dosažitelné jen pro omezený počet jedinců, je pryč. To je důvodem proč se zvýšila hranice luxusu tedy až k uvedeným sto padesáti tisícům korun za metr čtvereční. Souvisí to samozřejmě i s tím, že ceny nemovitostí v rámci České republiky stoupají plošně .

ložnice

Nejvíce luxusních bytů na Praze 1
Největší koncentrace těchto bytů nad sto tisíc korun za metr čtverečný je v Praze, konkrétně na Praze 5. Devět vůbec těch nejdražších bytů podle celkové ceny nemovitosti je samozřejmě na Praze 1 a to ve starších domech, jejichž interiér je po rekonstrukci.
Na Josefově se nachází dokonce byt, kde je požadováno za metr čtverečních REKORDNÍCH 412.000,- Kč.

Prodej luxusních bytů je jiný
Je jasné, že u takto drahých a luxusních bytů probíhá prodej trošku jinak, než u bytů “dostupných” běžným lidem. U těchto luxusních typů nemovitostí je běžná průměrná doba prodeje okolo tři čtvrtě roku. Žádný z investorů nesníží cenu ani o deset procent, ale raději bude třeba i tři roky čekat na kupce.

krásný pokoj

Miliardy uložené v Praze
Celková hodnota všech volných luxusních bytů v Praze, tedy těch, kde metr čtvereční stojí více než sto tisíc korun, je odhadována na téměř čtrnáct miliard korun českých. Celkově mají developeři v pražských bytech momentálně hodnotu téměř 34 miliard korun.

Kategorie: Dům a byt