Předsíňová stěna ze starých dveří

Pokud se vám doma vyskytují nějaké staré dveře, které již dosloužily, a vy uvažujete o tom, že byste je odstranili, ještě popřemýšlejte, jestli byste si z nich mohli zkusit vyrobit originální předsíňovou stěnu. Bude potom nejenom originálním, ale i krásným kouskem nábytku, který bude navíc velice praktický.
Předsíňová stěna, která bude vyrobena ze starých dveří, může mít také několik podob.
o   Je možné ji vyrobit tak, že staré dveře přimontujete na zeď a k jejich čelní straně přiděláte několik ozdobných háčků, které budou sloužit k zavěšení bund a kabátů.
o   Ale také si můžete se starými dveřmi trochu pohrát. Například můžete na horní část dveří přidělat poličku, a ve spodní části dveří potom zakomponovat mini lavičku, šuplík, anebo malý botník.
Vše záleží jen na vaší fantazii, tvořivosti a na tom, jak máte zařízený interiér domova.

Jak na to?

o   Severský styl. Pro takto laděný typ interiéru je vhodná neutrální nátěrová barva dveří. Může to být například šedá nebo bílá.
o   Naopak pro interiér ve stylu antik jsou perfektní tmavé nátěry dveří.

Masivní dveře

Jestliže jsou tyto staré dveře masivní, jsou ideálním materiálem pro přestavbu na předsíňovou stěnu. Nejenom, že dobře vypadají, ale zároveň se dají i snadno opracovávat a není zapotřebí je příliš upravovat, postačí pouze doplnit pár menších detailů. Funkčnost starých dveří určíte tím, kolik a jakých prvků na ně namontujete. Můžete na ně namontovat:
o   několik háčků
o   skříňku na boty
o   malé sedátko
Navíc má taková předsíňová stěna ze starých dveří tu výhodu, že se se svojí velikostí vejde i do opravdu malých předsíní. Na výrobu předsíňové stěny ze starých dveří si připravte několik materiálů a nářadí:
o   staré dveře
o   starou polici, nebo staré dřevěné desky
o   překližku
o   lepidlo na dřevo
o   šuplíkové pojezdy
o   háčky
o   barvu na dřevo
o   brusku
o   pilu
o   vrtačku
o   štětec

Kategorie: Dům a byt