Pořizujeme si k domu bazén

Každého jistě napadne představa mít u domu na své zahradě bazén, v letních měsících ohromná výhoda, spousta lidí si ho pořizuje např. místo letní dovolené, rodiny s dětmi bazén ocení pravděpodobně nejvíc.
Jaký bazén si ale vybrat, dnešní nabídka bazénů je velmi pestrá.

Pro ty, kdo ještě nikdy bazén u domu neměli, je možná varianta, pořídit si tzv. zkušební bazén, což znamená, že si pořídíte gumový bazén, na kterém si vyzkoušíte, jaké to je mít vodu na zahradě. Nejjednodušší mají vrchní nafukovací prstenec a při napuštění vody se „postaví“ samy. Lze je snadno přemísťovat a pořídit se dají za jeden až dva tisíce korun. Ale při pohledu na ně je jasné, že se především hodí jako brouzdaliště pro malé děti.

Kromě toho, že se v nich nedá pořádně zaplavat, mají většinou i omezenou životnost. Je snadné je protrhnout, takže je ohrožují nejen drápky domácích mazlíčků, ale i třeba prudké dosednutí dítěte na okraj, což se u dětí může stát velmi snadno.

Ať už tuhle variantu vyzkoušíte nebo ne, pak existují různé varianty bazénů, které si můžete k domu pořídit:
–        zapuštěné bazény
–        polozapuštěné bazény
–        nadzemní bazény

Všechny tyto 3 typy bazénů mají jak své výhody, tak i nevýhody, platí přitom, že za zapuštěný bazén si připlatíte, nadzemní Vás zase naopak tolik stát nebude.

Na co dbát při výběru bazénu:
–        bazén volte podle možností:
typ bazénu vybírejte podle toho, k jakému účelu bude sloužit, jak často a jak dlouho. Velikost a tvar přizpůsobte volnému prostoru na zahradě a také finančním možnostem, protože platí: čím větší, tím dražší
–        dejte na reference:
pokud se rozhodnete pro zapuštěný bazén, firmu si
vybírejte podle referencí a na doporučení. Pozornost věnujte také cenám, protože každá firma má jiný způsob účtování. Informujte se, zda cena zahrnuje kompletní dodávku na klíč včetně vybavení, nebo jestli jde pouze o základní cenu. „Dobrá“ firma by Vám měla zajišťovat i průběžný následný servis
–        používejte chemii a věnujte se údržbě:
ať už se rozhodnete pro jakýkoliv bazén, všechny jsou třeba udržovat, přípravky na údržbu volte podle tvrdosti vody. Pravidelně měřte pH vody a speciálními přípravky je snižujte nebo zvyšujte. Dezinfikujte vodu chlorovými tabletami nebo jiným, třeba bezchlorovým způsobem. Pokud je voda i přes veškerou údržbu kalná, zavolejte specializovanou firmu.

Doporučuje se také koupit krycí plachtu, aby do bazénu nepadaly nečistoty, nebo Vám třeba přes noc nevychladla voda.

Kategorie: Dům a byt