Modeling jako koníček nikoli jako zaměstnání

Mnoho z nás, hlavně tedy z řad dam, snilo o tom, že se procházíme po módním mole a předvádíme modely světových návrhářů. Často si děti na takové módní přehlídky hrají a touží po tom, že opravdu jednoho dne v Paříži předvedou světově proslulé značky oblečení. Toto je opravdu jen snem mnoha žen.
mladá modelka
V tuto chvíli se však objevil nový fenomén v celém světě a to, že modeling se provozuje jako koníček žen, které nemají ideální proporce či nejkrásnější tváře světa. Samozřejmě je modeling ve světě stále obrovským byznysem a světovými topmodelkami se stávají pouze ty nejkrásnější ženy světa. I když krása je velmi subjektivním pojmem, je tomu tak. Určité trendy v módě pak v jisté momenty dovolí ženě, aby ovládla tento svět a vyskytla se v různých největších kampaní světa.
Pojďme si ale říct, jak tedy je možné si vyzkoušet práci modelky, i pokud nemáme ideální míry, váhu, výšku či věk.
katie couric
Reklama v TV
V rámci natáčení reklam na běžné spotřební zboží se často firmy uchylují k obsazení velkých místních celebrit do nejdůležitějších rolí, ale v zásadě se v reklamách obsazuje i komparz, přičemž produkce hledá tyto modelky, modely a herečky v řadách opravdu běžných lidí, kteří v největší možné míře vystihnou vzorek místní populace. Tedy zde mají šanci uspět i lidé bez praxe v modelingu či herectví.

Fotografie
Velmi běžnou záležitostí jsou také tvorby fotografií začínajících fotografů, kteří potřebují vytvořit vlastní portfolio kvalitních fotografií pro prezentaci před klienty. Protože většina z nich nemá zvlášť velký kapitál, aby mohla platit profesionální modelky, navazují spolupráci právě s modelkami, které mají modeling jako koníček a fotí s nimi.

Talentovaní fotografové a talentované modelky bez ideálních proporcí spolu dost často s nadšením vytváří krásné fotografie, které přináší v budoucnu práci pro fotografy, ale i honorované zakázky pro tyto modelky. Dost často se jedná o pár drobných, ale pokud vás to skutečně baví, jistě oceníte i další nabídky na fotografování bez honorářů.

Modelingové agentury
Velká řádka modelingových agentur v naší republice se věnuje této činnosti na zcela profesionální úrovni s jistým přísunem zakázek a z obrovskou databází profesionálních modelek. Zde většina běžné populace nemá šanci uspět. Existuje i velká řada regionálních agentur, které zastupují modelky z řad běžných lidí a za menší či větší poplatky jim dává šanci si takovou práci vyzkoušet v rámci workshopů.

Většina těchto agentur pak sama pro neprofesionální modelky vyhledává drobné zakázky či sama organizuje různé menší akce, na kterých se modelky mohou ukázat.
módní přehlídka
Tak nebo tak, je dobré si uvědomit, že pokud chcete být modelkou a nemáte všechny předpoklady pro to se jí stát, můžete vzít modeling jako hobby ,a tak si užít krásné zážitky s podobně nadšenými lidmi. Kdo ví, třeba si vás někdo všimne a dostanete se i k honorovaným zakázkám!

Kategorie: Hobby