Ozdobené truhlíky v zimě? Klidně!

Okna i balkóny bez truhlíků jsou smutné a tak trochu opuštěné. Dodejte jim proto trochu života a sami sobě udělejte radost. Zútulníte si exteriér, který bude zářit i v pošmourných zimních měsících. Možností je hned několik, a to od pečlivě sesazovaných truhlíků až po jednoduché kompozice z větviček. Záleží jen na vás, kolik chcete přípravě věnovat času, úsilí a peněz.

Čím truhlíky osázet?
Vybrat si můžete z nepřeberného množství travin, dřevin, šišek, trvalek, živých i sušených rostlin a jejich plodů, ale i jehličnaté větvičky, díky nimž budete mít pocit, že je váš domov skutečně zazimovaný. Takovéto dekorace většinou vydrží až do jara. A správnou kombinací uděláte parádu i v těchto mrazivých dnech. Fantazii se meze nekladou, a proto zdobte podle svého uvážení.

Připravte si květináče, truhlíky, nebo jen menší misky. Vše můžete různě nabarvit, aby již odsud sálaly veselé barvy. Dále budete potřebovat zeminu, nebo jen dekorační polystyrenovou pěnu, do které se větve a ozdoby zapichují. A samozřejmě připravenou dekoraci. Pokud chcete mít truhlík bohatší, nebojte se přidat více rostlin a ozdob.

STROMKY NEJEN O VÁNOCÍCH
Pokud se vám líbí drobné jehličnany, nemusíte je mít pouze na vánoce. Venku totiž vydrží celou zimu. Tato celoroční ozdoba nikdy neomrzí. Vysazujte do kulatých květináčů nebo hranatých truhlíků.

JEDNODUCHÝ TRUHLÍK S VŘESOVCI
Vřesovec je nenáročná a levná rostlina, která bude váš truhlík oživovat celou zimu. Koupit ho můžete v jakémkoliv zahradnictví. Na trhu je dokonce k sehnání mnoho druhů s různou barvou květů.

JEHLIČNANY A CESMÍN NEOPADAJÍ
Jehličnany za okny přežijí i velké mrazy a vydrží až do jara. Do polystyrenové pěny zapichujte větve různých druhů jehličin. Kombinujte borovici se smrkem i jedlí. Chvojí doplňte větvičkami cesmínu, jmelí, břízy, tisu nebo šiškami.

TRUHLÍK S OKRASNOU KAPUSTOU
Okrasná kapusta je výbornou volbou pro ozdobení truhlíků. Jejich barvy jsou od bílé přes růžovou až po temně rudou. Doplnit je můžete různými zápichy se zimní tématikou. Aby jim hlína nepromrzla, je vhodné přikrýt ji mulčovací kůrou nebo mechem.

Vyzkoušejte některý z našich tipů a uvidíte, že vaše okenní truhlíky budou lákat k pohledu a potěší každé oko.

Kategorie: Dům a byt