Oslavy mají zelenou

Léto je čas, kdy se všichni rádi sházejí a není se vůbec čemu divit. To krásné počasí totiž přímo vybízí k pořádání zahradních slavností a večerních grilovacích večírků s přáteli. Jestli se i u vás brzy jedna taková akce uskuteční, tak se rozhodně vyvarujte dělaní všeho na poslední chvíli. Je jedno, jestli se jedná o akci, která má být narozeninová oslava jumpurk.cz anebo jen o pouhé posezení s přáteli. Obojí si vyžaduje důslednou přípravu, při které by se nemělo opravdu nic podceňovat.

dárky na sobě

  • Jídlo. Asi to nejdůležitější na každé party. Zjistěte si dostatečně dopředu, zdali někdo z návštěvníků netrpí nějakou speciální dietou, která by požadovala speciální úpravu jídla nebo jeho úplnou náhradou. Mám tím namysli především vegetariány a osoby, které trpí alergií na lepek a potřebují tedy bezlepkovou dietu.
  • Pití. Nejdůležitější položka číslo dvě. Ani tady nenechávejte nic náhodě a dostatečně brzy dopředu si tak nějak udělejte v pořádek v tom, co kdo pije a hlavně v jaké míře. Je důležité mít na akci dostatek alkoholického, ale ještě větší dostatek nealkoholického pití.
  • Seznam hostů. Je dobré vědět, s kolika lidmi má člověk počítat. Udělejte si tedy seznam dostatečně brzy dopředu, abyste věděli kolik máte očekávat lidí na své zahradní zahradě. Od tohoto seznamu se vám totiž bude odvíjet i celkový rozpočet akce.
  • Dostatek kelímků a tácků. Nikdy nenechávejte na akcích používat svoje vlastní domácí nádobí. Můžete si být totiž jistí, že minimálně jeden talíř za večer padne za vlast. Vyplatí se vám právě proto, abyste si tyto propriety koupili v papírnictví.

hoříčí svíčky
Hlavně si dostatečně včas před vypuknut akce sepište nákupní seznam a seznam toho, co je potřeba zařídit. Ten si poté vyvěste někam na viditelné místo – třeba na lednici, kde si budete zvládnuté úkoly postupně odškrtávat dokud už před sebou nebudete mít jen začmáraný papír a akce bude doslova za dveřmi a vy co? Vy na ni budete patřičně připraveni a to tak, že vás opravdu nic nerozhází a nic nevyvede z míry.

Kategorie: Zábava