Zvyšte hladinu testosteronu co možná nejpřirozeněji

S přibývajícím věkem u mužů klesá hladina testosteronu, což může mít určité negativní dopady. Jedním z dopadů je zvýšené ukládání tělesného tuku, ale také snížení sexuálního apetitu. Pokud ve vyšším věku pravidelně cvičíte nebo se věnujete nějakému sportu, možná jste zpozorovali také snížený výkon. Jestliže vás začal trápit jeden z těchto negativních faktorů, možná právě u vás došlo k poklesu hladiny testosteronu. Věděli jste, že s poklesem hladiny testosteronu můžete bojovat? Zaručenými přírodními cestami lze podpořit tvorbu testosteronu a vy opět můžete být v kondici.

Bylina s názvem pískavice řecké seno je známá svojí schopností zvyšovat testosteron. Obsahuje mimo jiné i hořčík, zinek a selen a používá se i při zažívacích a kožních problémech. Ideálně používejte čerstvé listy, ale můžete je také sušit. Čaj z této bylinky je vhodný také pro diabetiky.

pískavice řecké seno

Zázvor je také takový všelék. Zázvor má vysoké protizánětlivé účinky, takže se nejčastěji používá ve formě čaje při chřipkových a horečnatých stavech. Zázvor však také dokáže zvýšit hladinu testosteronu, což je dokonce potvrzeno i vědeckými studiemi. Máte rádi granátová jablka? I ty vám pomohou s vaším problémem. Granátové jablko zvyšuje hladinu testosteronu, zlepšuje náladu a normalizuje krevní tlak.

dýňová semínka

Co se týče vaší stravy, vybírejte si tzv. zdravé tuky. Nenasycené mastné kyseliny obsahuje třeba avokádo, losos, různá semínka a oříšky. Vyměňte slunečnicový nebo řepkový olej za olej olivový a zařaďte do svého jídelníčku kvalitní sýry a bílé jogurty. Dopřejte si i dost potravin obsahující zinek, který je pro produkci testosteronu takřka nezbytný. I pobytem na sluníčku přirozeně zvyšujete hladiny testosteronu, protože vitamín D podporuje jeho normální produkci. A nepřestávejte se silovým cvičením, protože dle studií například i intervalový trénink zvyšuje hladinu testosteronu.

Kategorie: Business