Zažijte opravdovou kulturu

Dny se neustále prodlužují a my tak máme opravdu mnoho času na to, abychom podnikali nespočet výletů za kulturou, která se dá velmi dobře zkombinovat se zábavou. Vezměte tedy celou vaši rodinu a udělejte si krásnou sobotu v Praze, kde se vaše děti přiučí něčemu novému, poznají nové věci a navíc si užijí spoustu zábavy a vybudují si krásné vzpomínky do dospělosti. Jak je známo, tak v Praze to opravdu žije a žije to tam naprosto nepřerušovaně. Vždy totiž, když se tam vydáte, najdete mnoho akcí, které stojí za navštívení. Jedním takovým prostorem, kde se vždycky něco zajímavého děje je pražské Rudolfinum. Budova, která má hned několikero využití a imponuje svou krásou a zajímavými interiéry. Co všechno tedy Rudolfinum poskytuje?

veletrhy

  • Konají se zde veletrhy a výstavy, které jsou často i velice extravagantní. Mnohdy naopak ukazují obrazy z naší historie a jsou opravdu zajímavé a poutavé a to nejen pro dospělé. I děti si zde přijdou zaručeně na své.
  • Je to sídlo České filharmonie a téměř každý den se zde koná nějaký koncert a to nejen již zmíněného orchestru. Vystupují zde ty nejlepší hudební hvězdy z celého světa a Dvořákova síň je něco, co se prostě musí vidět na vlastní oči.
  • Najdeme zde i malou a útulnou kavárničku, kde se můžete občerstvit nejen během představení.
  • Koná se zde hodně workshopů a konferencí, kde se probírají nejrůznější témata – ovšem nejčastěji jsou to témata z oblasti hudby a múzických věd.

výstava
V Praze se opravdu nikdy nudit nebudete a vždy si tu každý najde něco, co bude přesně to pravé ořechové právě pro něj samotného. Za návštěvu v těchto jarních dnech stojí rozhodně i Valdštejnské zahrady, které jsou od již zmiňovaného Rudolfina v těsné blízkosti a dá se k nim pohotově dojít přes most. Přímo v zahradách se nachází Senát České republiky, který taktéž stojí za navštívení. Ovšem termín návštěvy je vždy lepší domluvit přes kancelář, která se těmito věcmi zabývá.

Kategorie: Zábava