Tai chi – cvičení na celý život

Znalost tradiční čínské medicíny a filozofie dovede vytvořit ojedinělé umění cvičení Tai chi (Taiči), což je spojení kondičního i zdravotního cvičení, sebepoznání a tradiční sebeobrany.

Tai chi je legendární tradicí, která sahá až do 12. Století. Tvůrce tohoto cvičebního systému je Čang San-feng. Cvičení bylo používáno především v klášterech jako prostředek pro duchovní alchymii. Cílem tohoto cvičení bylo dosažení duchovní přeměny uvnitř těla a navrácení či upevnění zdraví i prodloužení věku. Bylo prostředkem k dosažení stavu rovnováhy jin a jang v těle. Nejvyšším cílem bylo přeměnit tělo a mysl tak, aby bylo možné dosáhnut duchovního osvícení.

Časem se Tai chi učili i laici. Někteří toto cvičení využívali jako bojové, jiní zase jako sebeobranu bez možnosti použití zbraní.
Dnešní moderní Tai chi má mnoho cvičebních stylů, a většina z nich byly zdomácněle upraveny laickým cvičením a špatným tréninkem.

Tai chi bylo účinné bojové umění po řadu generací. Dokonce se šířilo jako slavné umění do mnoho stylů. Teprve v 18. století se jeho způsob začal upravovat tak, aby v první řadě zlepšovalo fyzickou kondici a bylo vhodné pro všechny vrstvy obyvatelstva. Tai chi dnes používají miliony lidí po celém světě především jako cvičení pro zdraví.

Proudění energie tělem toho, kdo Tai chi cvičí, posiluje duševní i tělesné zdraví. Vnitřní síla energie posílí opravdu každého, i toho, kdo tomu nevěří. Zacvičte si Tai chi a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe!

Pořádá se mnoho kurzů tohoto ozdravného cvičení. Zde se naučíte základy práce s vnitřní energií. Jednoduchým postupem se naučíte způsob cvičení a sérii cviků, které nejenže rychle odstraní příznaky stresu, ale upraví se vám krevní tlak i pozice páteře, a celkově vás dlouhodobě vnitřně posílí.

Pravidelným cvičením ve vás bude vaše vlastní energie proudit, což vás dovede k duševně, fyzicky, emocionálně i duchovně spokojenějšímu životu.

Kategorie: Zábava