Podporujme imunitu našich pejsků

Stejně jako my, lidé, i psi trpí často oslabeným imunitním systémem. Tento problém pak může natolik oslabit zvíře, že dochází ke vzniku závažného onemocnění. Na páníčcích je, aby svému zvířátku dobře naslouchali. Pes s oslabenou imunitou signalizuje určité projevy, které mohou včas napovědět, jaký se chystá problém.

Jak se oslabená imunita projevuje ?
1/ únava zvířete i po malé námaze, apatie
2/opakující se virózy
3/časté kožní infekce
4/trávicí obtíže
5/chronické bakteriální infekce

Pokud má vaše zvířátko některý z těchto problémů, neváhejte a nechte jej vyšetřit u veterináře ve smyslu imunity.

Koho nejčastěji oslabená imunita postihuje
1/ psí senioři
2/ psí alergici
3/ březí fenky
4/ štěňata po odstavení
5/ psi v rekonvalescenci

Jak posílit imunitu?
Na trhu se nachází mnoho produktů, které hlásají, že posílí imunitu našeho mazlíčka. Je třeba ale dobře vybírat. Zajímejte se o výrobce, o složení přípravku a poraďte se u svého veterináře o dávkování a vhodnosti pro své zvíře. Zvířátka, která mají některá přidružená onemocnění, nemůžou užívat cokoliv. Právě proto je potřebná porada s odborníkem.

Reklamní kampaně mohou často naše zvíře i poškodit. Proto mějte oči otevřené. Základem správného udržení imunity je také vyvážená strava, která obsahuje dostatek minerálních látek, vitamínů a stopových prvků, které jsou pro naše zvíře nezbytné. Proto i krmení pro svého pejska vybírejte s rozvahou a po prostudování přiloženého složení. Na toto je nutné dbát již od malička, aby imunita byla v pořádku v době vývoje štěněte.

Pokud nastartujeme zvířecí život na správnou dráhu, o to méně budeme mít problémů později. I když jsou někdy doporučená krmiva a doplňky stravy dražší, neváhejme. V opačném případě stejně neušetříme. Peníze pak utratíme na pozdější zdravotní problémy našeho zvířátka.

Kategorie: Zvířata