Peníze

Chcete šetřit a nejde to? Nevycházíte se svým základním příjmem, nebo prostě utratíte všechno, co máte bez rozmyslu a na konci měsíce jste v lepším případě na nule, v horším si půjčujete?

To jak hospodaříte se svými penězi je jen Vaše věc, je však lepší se vyhnout situacím, kdy si půjčujete, jelikož peníze jsou ošemetné a ti, kdo si často půjčují u známých, pozbývají důvěryhodnost a v bance se chytají do připravených sítí, které je vtáhnou do nikdy nekončícího kolečka hypoték, půjček a splácení, ze kterého je tak těžké se vymanit.


Finance

Nedostáváme je za nic a měli bychom s nimi takto i zacházet. Když jste na tom tak, že na konci měsíce nevycházíte, neházejte nejdříve vinu na malý plat a drahé potraviny, věnujte se jeden celý měsíc psaní si svých výdajů a zjistěte, kolik a za co utrácíte. Je-li to opravdu tak, že všechny výdaje jsou naprosto nezbytné, anebo jestli si jen nehrajete na něco, čím nejste, když utrácíte za věci, na které nemáte. Je to ošklivě řečeno, ale lidé se obvykle snaží dělat, že jsou jinačí, než doopravdy jsou a neuvědomují si obrovské možnosti, které jim nabízí jejich současný stav věcí.

Někdy je změna práce nevyhnutelná a někdy je nevyhnutelné změnit svůj životní sty. Nikdy bychom se však neměli dostat do stavu, kdy se slepě snažíme vydělat mnoho peněz na úkor našeho volna. Pokud si k práci přiberete brigádu, kdy budete odpočívat?


Stojí to za to?

Je opravdu tak nezbytné vydělat si všechny ty peníze? K čemu je použijete a stojí to za to? Budete pak žít, když se stále jen poženete za penězi. Váš finanční stav se může zlepšit a Vy získáte lepší pocit z naplněného bankovního konta, ale nikdy to nebude dost a to je důležité.

Nikdy se nezastavíte, říkalo to mnoho lidí a všichni se nakonec začali bát, že o to přijdou, že když nebudou vydělávat dál, nebudou mít už tolik peněz. Je to obava, že se vrátí tam, kde začali, nebo spadnou do situace, ve které nikdy předtím nebyli.

Peníze jsou jen nástroj, nástroj pro to, abychom mohli žít lépe. Aby se nám plnily naše sny a měli jsme plné žaludky. S trochou pohodní, jídla a zábavy se dá žít. Jenže pro svůj život potřebujeme ještě další věci, které nepovažujeme za důležité a které naprostá většina z nás nezíská jen neustálým chozením do práce.

Kategorie: Finance