O tiskárny a náplně do tiskáren je třeba se starat

Tiskárny jsou periferní zařízení, nikoli spotřební zboží. Jejich ceny se již řadu let drží na nízké úrovni, např. kvalitní multifunkční zařízení s inkoustovými náplněmi pořídíte již do tisíce korun, to však neznamená, že bychom s nimi měli zacházet nešetrně a každoročně je měnit. Mohou nám sloužit řadu let a po tu dobu nebudou ani z technologického hlediska zastaralé. Jak se o ně starat?

tisk na tiskárně

Inkoustové

Velmi častým jevem, což není vůbec překvapivé, je zasychání náplní do tiskáren https://www.primatisk.cz/. Mnoho lidí si totiž neuvědomuje, na jakém principu pracují, neznalost této základní problematiky vede ke zbytečným problémům a nedorozuměním. Inkoustová náplň uvnitř výměnného boxu (kazety) obsahuje barvivo a vodu. Ve chvíli, kdy je kazeta zbavena ochranné fólie a nasazena před tiskovou hlavu, začíná velmi pomalý proces odpařování vody mikroskopickými otvůrky, jimiž při tisku inkoust proudí na papír. Proces odpařování probíhá neustále, a proto se také doporučuje alespoň jednou za týden vytisknout několik stran anebo spustit proces kontroly trysek.
Výměnu inkoustu nezanedbávejte, pokud budete tisknout s prázdnou náplní, může dojít k tavení tiskové hlavy a jejímu nevratnému poškození, což by znamenalo buď její nákladnou výměnu v ceně převyšující tisíc korun, anebo k nákupu nového zařízení.

inkoustová tiskárna

Laserové

Ty neobsahují inkoust, ale toner. A ten je uvnitř kazety ve formě prášku, který nezasychá, a jeho životnost se odhaduje na několik let. Podstatnou výhodou tohoto typu zařízení je, že není nutné pravidelně tisknout a kontrolovat stav náplní, toner zkrátka nemůže zaschnout, protože neobsahuje žádnou tekutinu.
Při zakládání toneru do držáku dbejte na to, abyste se nedotýkali válce, doporučuje se mírně s ním protřepat, aby náplň byla rovnoměrně rozprostřená.  Zároveň dbejte na pořízení kvalitního toneru, pokud možno originálního přímo od výrobce.

Kategorie: Zboží