Jiné využití betonu


Není stavby kde by se tento materiál nepoužil. Co to vlastně je? Proč je tak využívaný?
Na to se musíme podívat, jen skokem, do historie. Jeho použití je prokázáno již dvě stě let před naším letopočtem. Používal se ve středověku, a jak prokázaly výzkumy VŠCHT, byl dokonce použit při stavbě Karlova mostu. Ne v té dnešní podobě, pochopitelně. Ale beton to byl. Ten dnešní má spoustu přísad, ale základem je stále cement. Nejkvalitnější je údajně ten portlandský.Beton v umění
Málokdo ví, že beton, jako takový, netuhne teplem či vyschnutím. To je mýlka. Tuhne krystalizováním. A protože je velmi odolný ve všem, mimo tahu, přidává se do něj železo. Tak vzniká železobeton, ale to jsme již hodně daleko od původního tématu.
Tento materiál nemusí být použit jen při stavbách a na chodníky. Lze jej využít i k účelům okrasným. Ono, vlastně i když je beton u stavby použit dobře, bývá na něj hned jiný pohled. Zde se však míní k účelům okrasným přímo. Stejně jako hrnčíři používají hlínu, jsoulidé, kteří používají beton. Z něj pak všelijakými postupy a způsoby vyrábí betonové světlo. Pokud jste již tento výraz zaslechli, a domnívali jste se, že jde o svítící beton, pak tedy vězte, že ne. Beton sám o sobě svítit nemůže. Ani kdyby to sám chtěl. Ale lze jej vhodnými způsoby nasvěcovat tak, že to nakonec působí esteticky a zároveň to krásně zapadne do předem vybraného a zvoleného interiéru.Beton a příroda
Ačkoli se to zdá nemožné a neuvěřitelné, tyto světla jsou k zakoupení na internetu. A skutečně je z čeho vybírat. Samozřejmě, že je třeba dbát na to, abychom jej nestrčili, kam nás napadne, ale je třeba věnovat umístění náležitou pozornost. Například mezi rustikální nábytek by se asi moc nehodilo. Zato do toho nejmodernějšího pojetí obývacího pokoje ba krásně zapadlo.
Kromě estetického účelu také světlo posvítí v noci na cestu do kuchyně, nebo k venkovním dveřím. Zde na schodech může být klidně další, bude zde jako kus, který sem prostě patří. Vyzkoušejte si to.

Kategorie: Zboží