Jezdíš, jezdím

Máte od mala dětský sen, že budete jezdit na koni? Nyní vám už nic nebrání a nejsou žádné překážky v cestě k tomu, abyste si tento kouzelný sen mohli začít plnit. Je ovšem důležité si předem uvědomit několik bodů, kterým se v jezdeckém sportu prostě nevyhnete. Jsou to velmi niterní aspekty, které by mohly ovlivnit vaše rozhodnutí. Rozhodnutí, které znamená, jestli se dáte na tento sport, či nikoliv.

sedlo pro koně

  • Peníze. Tento sport je bohužel opravdu velmi finančně náročný. Je drahé jak vybavení jak pro koně, ale i jezdce. Drahý je i provoz jakékoliv jezdecké školy a pak i tedy následovné jezdecké hodiny. Finančně vás prohne i koupě koně a potom následná péče o něj. Zvíře potřebuje alespoň dvakrát do roka veterinární kontrolu a o péči o kopyta ani nemluvě.
  • Čas. Pokud se rozhodnete pro jezdectví, tak musíte být připraveni na to, že tomuto koníčku obětujete opravdu mnoho času. Samozřejmě ho strávíte tím, že budete v krásné přírodě a se zvířaty, kteří vám přináší do duše klid a pokoj, ale i tak to někdy může opravdu zacházet. Je tedy nutné zvážit důsledně i tento fakt a připravit na něj nejen sebe, ale i svou rodinu a známé, se kterými normálně trávíte poměrně značnou část svého času, když máte po práci či po škole.

koňské sedlo

  • Vybavení. Někdy je opravdu těžké sehnat to správné sedlo na koně Pro koně JS, neboť ne každé sedí jako ulité a je potřeba jich vyzkoušet více. Je také velmi důležité, abyste vždy dbali na to, aby vašeho koně nikde netlačilo a nezpůsobilo mu tak nějaké poranění kůže, kvůli kterému byste pak nemohli trénovat a jezdit na tak oblíbené výlety do přírody.
  • Práce. Péče o tak velké zvíře jako jsou koně dá opravdu hodně zabrat. A to i fyzicky. Každý den musíte vykydat box nebo stání a postarat se o to, aby zvíře mělo po celý den dostatek vody a jídla. Toto si ovšem můžete nechat zaplatit ve stáji a postará se o to pověřená osoba, ale to už jste si toho koně zase nemuseli pořizovat, že?

Kategorie: Zboží