Je třeba něco změnit

O zubní hygieně se mluví snad všude. Stačí jen to množství reklam na zubní pasty, kartáčky nebo další zubní pomůcky. Také ve skutečnosti zubní kaz a parodontóza jsou největšími a nejznámějšími nepřáteli našich zubů. Ovšem mnohdy jim ani my neprokazujeme tu správnou péči.

ortodoncie

  1. Vyvíjíme příliš silný tlak. Možná v mylné představě, že to zkrátka bude lepší, když trochu přitlačíme. S tím si můžeme poškodit dásně, ale i zubní sklovinu.
  2. Nepoužíváme zubní nit. Mnozí ani netuší k čemu je dobrá. Kartáček se běžně se svými štětinkami nedostane do úzkých mezizubních prostorů a tady nit odvede své dílo.
  3. Pozor na cukr. Když je něco viditelné, tak si na to většinou dáme pozor. Ale v případu cukru je to trochu jiné a vyplatí se dívat na etikety. Mnoho potravin obsahuje velké množství cukru a my bychom ho zde ani nečekali.
  4. Málo pijeme. Pokud žízníme, tak se nám přestanou tvořit sliny. Což je chyba, protože jsou to zabijáci bakterií. Proto je to jeden z důvodů, proč dodržovat pitný režim.

Zuby, které potřebují něco víc

Tento výčet správné životosprávy není zase až tak úplný, ale je pravdou, že ten si můžeme plně zajistit sami. Ovšem problémy s chrupem, kdy je například špatná stavba zubů, budou potřebovat jinou péči. Zde to jinak nepůjde, než se musí zahájit ortodontická léčba. Dělí se většinou do dvou forem, kdy se musí zuby dát do správného postavení.

stomatologie

  • Včasná léčba, která spočívá již v dětském věku, je formou fixních aparátů. Jejím cílem snad ani není plně vyléčit, jako odstranit překážku, která brání zdravému postavení zubů. Samozřejmě výsledkem by měly být správně urovnané zuby, které vytvoří estetický chrup.
  • Dále jsou závažnější vady a pro ty je třeba sestavit nějaký plán léčby. Především se bude jednat o předkus a další složité postavení chrupu. Tato léčba bývá mnohem složitějšího charakteru, kdy se musí zvážit celková léčba. Jakým způsobem rozmístit pilířové zuby, na které se ukotví protetika, případně kdy se doplní fixní můstek s chybějícími zuby a podobně. Naštěstí v dnešní době se dá mnohé napravit.

Kategorie: Business