Jak správně připravit motorku na nadcházející sezónu?

Ještě než se vrhne na svojí první jízdu na motorce, je potřeba vše řádně zkontrolovat a připravit. Nejedná se o nic složitého, jen je potřeba dodržovat pár zásad a nic nezanedbat.
motorka v garáži

· Zimní spánek
Pokud se o svůj stroj staráte opravdu zodpovědně, připravili jste motorku správně už na podzim a teď budete mít o to snazší práci. Zimu přečkala na teplém a suchém místě, vyčistili jste jí, promazali, vyndali baterku, vyměnili olej, zkontrolovali pneumatiky a položili motorku na stojan. A co tedy zkontrolovat na jaře a jak postupovat než se vydáte na silnici?

Pokud jste se o všechny tyto nezbytnosti postarali už na podzim, máte teď hned méně práce. Ovšem ani v tomto případě nemáte úplně vyhráno. V případě, že jste přípravu na zimu podcenili, nemusíte zbytečně zoufat, vše doženete nyní.
zaparkovaná motorka

· Začínáme tím nejdůležitějším
I když nepatříte mezi zkušené automechaniky, tak základní kontrolu byste měli bez větších problémů zvládnout sami. Základním předpokladem je vyndání akumulátoru, který je potřeba dobít. Nezapomeňte ani na vzduchový filtr a vyčistěte ho, případně vyměňte za nový. Platí, že by olej v motorce neměl zůstat přes zimu, pokud ale zůstal, vyměňte ho alespoň nyní.
dvojice na motorce

· Věnujte pozornost pneumatikám
Pneumatiky na motorku nestačí zkontrolovat pouze pohledem a vyjet. Očekává se, že přes zimu byla motorka na stojanu, aby nebyly pneumatiky zatíženy stále na jednom místě. Pokud najdete na některém místě prasklinky nebo poškození, vyměňte je za nové. U nových pneumatik vždy překontrolujte dot kód, neměli byste pořizovat pneu, které je starší než tři roky. Nezapomínejte, že ke každému typu motorky jsou určené jiné pneumatiky, nezaměňujte například cestovní za sportovní. Nejlépe se pak budete orientovat podle ráfku, který může mít různou velikost. Na trhu najdeme ty od velikosti 11 až po ráfek 19.

Kategorie: Zboží