Hobby pro zdravý a plodný život

Kreativní vaření

Říká se, že muži, kteří umí vařit, a zastanou tuto důležitou práci v rodinách s dětmi, jsou svými partnerkami hýčkáni. Něco na tom bude, navíc je podle vyjádření odborníků tato činnost přínosná i lidskému mozku. Každý pokrm je svým způsobem originál, i když postupujete podle kuchařky, tím se podporuje nervová soustava, činnost mozku a údajně se tvoří i nové mozkové buňky a nervová vlákna rychleji.  Zajímavé také je, že lidé, kteří si sami připravují pokrmy, a stravují se především doma, zkonzumují méně kalorií, než strávníci v závodních jídelnách a restauracích.
vášnivé tango

Hra na hudební nástroje

Zahrát na hudební nástroj je něco jako pozvednout sám sebe na vyšší úroveň. Je to dokonce aktivita, která je pocitově vnímána lépe, než výuka cizích jazyků. Hudba v osobním podání je zkrátka balzámem a tvůrčí činností zároveň. Proto jsou také především hudebníci a výtvarníci považováni za skutečné umělce. Vhodný je jakýkoli nástroj, nejpůsobivější pro začátečníky je zejména kytara a ruční bubínky. Nezáleží na tom, kolik toho zvládnete, ale jakou máte vůli hrát, neustále se zlepšovat a pravidelně cvičit.
meditace japonky

Tanec

Vynikající hobby, podporující práci mozku, a zároveň optimální pohybová aktivita. Při tanci je zaměstnána většina svalových partií, zlepšuje se krevní oběh, shazují nadbytečná kila a podporuje koordinace pohybů. Tanečníci musí zvládnout zapojit v praxi na parketu krokové variace a dle některých znalců je to výborná prevence proti rozvoji Alzheimerovy choroby. Hledáte-li ideální sportovní činnost, zajímavého a zdravotně přínosného koníčka, začněte s tancem. Mimochodem, právě tanec zvyšuje i sexuální přitažlivost a libido a působí proti impotenci.

Jóga

Všude kolem nás je volná energie, kdyby tomu tak nebylo, nemohli bychom žít, neexistoval by elektrický proud, ani světlo, zvuk a další životní projevy. Energii ovšem můžeme vnímat i na našem těle jako pocit sebevědomí. A právě narušené sebevědomí ve vztahu k jednotě a ostatním bytostem dokáže napravovat jóga. Podporuje soustředění, myšlenkovou činnost, navozuje meditativní stav uklidnění a zároveň protahuje svaly a prokrvuje vnitřní orgány. Potřebujete pouze měkkou podložku na cvičení a trochu té vůle.

Kategorie: Hobby