Dovolená na vodě

Dovolená u vody je pro našince vcelku typická. Něčemu takovému podléháme rádi už po generace, a jediným, co se na této vášni za poslední desítky let změnilo, je to, že už dávno nejsme obehnáni železnou oponou a omezováni diktátory a tudíž si můžeme naprosto svobodně vybrat, které vodní ploše dáme přednost. Někomu tak vyhovuje nějaká ta česká řeka nebo přehradní nádrž, jiný sází spíše na daleko rozlehlejší plochy světových moří a oceánů. Každému co jeho jest.

člun

Je u nás už dlouhou tradicí, že se o takové dovolené rozvalíme na pláži, rozplácneme se tam v písku nebo v trávě a opékajíce se jako kuře na grilu chytáme bronz a základy pro rakovinu kůže. Případně v porostu chytíme i nějaké to klíště.
Ovšem nemusí tomu být nezbytně jenom tak. K vodě lze vyrazit i s jinými úmysly než jen s vidinou povalování se na pláži od svítání do soumraku. Když už se u vody ocitneme, můžeme na tuto přece i vyplout.

K čemuž lze využít služeb firem provozujících lodní dopravu nebo půjčoven lodiček a šlapadel, ale můžeme klidně použít i svůj vlastní člun. Protože sehnat něco takového už dnes není žádný problém.
Pokud se našinec rozhoduje, jaký člun zvolit, možná by se měl rozhodnout nějaký pro gumový nafukovací. Ne že by snad jiná plavidla neměla své přednosti, ale přece jenom je právě člun nafukovací v mnoha ohledech skvělý. Uveďme si třeba jenom namátkou některé z jeho předností:

motorový člun

  • Je snadno přemístitelný. Stačí ho vyfouknout a hravě se naloží a převeze, na rozdíl od pramic a podobných plavidel, jež se podobně zmenšit nedají.
  • Díky téže vlastnosti ho lze i daleko snáze uskladnit mimo sezónu, nezabírá tolik místa v garáži, ve sklepě, na půdě nebo prostě tam, kde je mu vyhrazen prostor.
  • Lze si tu zvolit z mnoha velikostí, značek, druhů a designů, rozhodnout se dá pro variantu s motorem i bez.
  • A tak dále a tak podobně.

Vybere si tedy každý. I rybář, i rekreant, i profesionál. Pro každého se vhodný nafukovací člun najde. A každý tak může vyplout, kdykoliv se mu zlíbí.
A ti, kdo zůstali na břehu, mu můžou akorát tak závidět.

Kategorie: Zboží