Domov pro vašeho domácího mazlíčka

Pořídili jste si nového domácího mazlíčka, konkrétně křečka, a to džungarského? Toto malé zvířátko, které se stane novým členem vaší rodiny, si zaslouží krásný domeček, ve kterém se bude cítit dobře, a zejména bezpečně. Neváhejte mu proto zainvestovat do kvalitní klece, ve které bude mít dostatek prostoru pro volný pohyb. Jak vybrat správně klec?
křeček džungarský

Myslete hlavně na prostor

Nejdůležitější faktor je prostor. Je zcela zásadní, aby váš křeček měl dostatek prostoru a aby se mohl volně pohybovat. Není nic horšího než utlačovaní domácí mazlíčci. Rozhodně tedy při koupi myslete hlavně na velikost. Dovnitř se musí vlézt nejenom domeček, ale také lahvička s vodou a krmivo. Opomenout byste neměli ani hračky, jako například tolik oblíbené točící se kolo. Jedná se o poměrně malá domácí zvířátka, i tak však jejich prostor nepodceňte, pouze tak budou opravdu upřímně šťastní.
křeček v kleci

Kvalita je základem

Tato zvířátka jsou velmi přátelská a milá, myslete však na to, že se stále jedná o hlodavce. Velmi rádi koušou, tudíž musíte počítat s tím, že se budou při dlouhých chvílích zabavovat právě kousáním klece pro křečka džungarského. Proto je velmi důležité, abyste investovali do kvalitního kusu, který toto okusování dokáže bez jakékoliv újmy vydržet. Určitě se tedy nebojte připlatit za domeček od ověřeného výrobce, který vám může zajistit kvalitu a dlouhou životnost.

Klec je prvním, a určitě ne posledním vybavením, které budete muset pro svého mazlíčka pořídit. Pokud často cestujete, určitě nezapomeňte ani na vhodnou přepravku. Pokud vám to finance dovolí, neváhejte pořídit také různé houpačky a další hračky, protože zabavený hlodavec rovná se šťastný hlodavec. Když však opustíme od vybavení, určitě je potřeba se zamyslet také nad údržbou. Samotná klec nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, nýbrž její obsah ano. Pravidelné čištění je potřebnou samozřejmostí.

Kategorie: Zvířata