Co dělat, aby zloděj nepřišel

Existují mezi námi lidé, kteří se nejen v balení věcí na dovolenou, ale i jiných věcech, velmi vyžívají. Existují ale i tací, kteří přípravy na dovolenou přímo nesnášejí. Samozřejmě se na nic nesmí zapomenout a ani se nesmí nic přehlédnout. Jediné, co poté už jen musíte udělat, je, si bezstarostně užívat pohody, klidu a zaslouženého relaxu. Každá dovolená ale uběhne tak rychle, že za několik dní už se zase začínáte balit a chystat domů. Z dovolené jde ale balení rychleji, jelikož nemusíte nic žehlit a ani úhledně skládat. Doma vše hodíte do pračky a je hotovo.
pouta na ruce.jpg

Jak se ale zachováte, když po příjezdu domů a otevření vstupních dveří zjistíte, že vás někdo vykradl? Abyste něčemu takovému předešli, je důležité, abyste dodržovali pár pravidel, na které se nyní společně podíváme.

Mezi jedno z nich patří, že byste neměli mluvit o tom, kdy a kam odjíždíte. Měli byste to oznámit pouze těm lidem, ke kterým chováte opravdu důvěru.

Největším problémem jsou sociální sítě, na kterých o sobě lidé mohou prozradit tolik věcí, že zloději nedělá problém si vytipovat situaci, kdy je ten nejvhodnější čas váš dům či byt vybílit.
zloděj při vloupání.jpg

Nebezpečím může být i zmínka v obchodě. Nikdy nemůžete vědět, kdo vás zrovna poslouchá.

Pokud odjíždíte na delší dobu, bylo by dobré domluvit se sousedy, aby vám například vybírali poštovní schránku nebo alespoň zalévali květiny. Jestliže zloděj uvidí, že se vybírá pošta, bude si myslet, že jste doma.

Jestli nemáte nikoho, komu byste mohli váš dům svěřit pod dohled, měli byste požádat alespoň poštu o dočasné nedodávání zásilek a po příjezdu domů si je vyzvednout. Neměli byste nechávat ani zatažené závěsy, jelikož přes den to každého praští do očí. Zloději ještě navíc ušetříte práci.

Bydlíte v rodinném domě se zahrádkou? Nechejte po zahradě rozházené různé náčiní. Bude to vypadat, jakože jste si na chvíli udělali přestávku od práce.
malá kamera.jpg

Vhodný je i trezor pokud máte doma nějaké cenné věci.

Dávejte si na to opravdu velký pozor, pokud nechcete, aby váš dům či byt byl vykraden.

Kategorie: Dům a byt