Cítit vítr ve vlasech

Jízda na koni je poměrně velkou stálicí ve volnočasových aktivitách. Pro někoho hlavně práce, pro jiného jen zábava. Záleží, jak moc se do toho chcete ponořit, jak moc nebo málo platit a kolik tomu chcete věnovat času. Je to koníček, kterému se nevěnuje obrovské množství lidí, ale ti, co mu propadli, mu většinou obětují vše. Jde o lásku, zálibu a zábavu v jednom.
koně a sáně
Velká část dětí, či mladých lidí má sen o tom, že bude jezdit na koni. Jen malé části z nich to rodiče opravdu umožní. Buď není v blízkém okolí žádná možnost, nebo nejsou peníze nebo mají rodiče o děti strach. Ale pokud jste si svůj dětský sen nemohli splnit jako děti, neznamená to, že to nemůžete udělat jako dospělí. Začít s jízdou na koni se dá víceméně v každém věku. Podívejte se do nabídek různých cestovních kanceláří nebo přímo některých farem, či rančů a objevíte zajisté jeden a více týdenní pobyty, které můžete strávit výukou jízdy na koni od začátečníků po pokročilé. Může to být úžasné propojení relaxace se sportem a prací. Taková odpočinková a zážitková dovolená v jednou. Svět koňáků je hodně specifický, často i jejich mluva, člověk tomu musí přivyknout.
connemara pony
Nicméně vás může příjemně překvapit a budete se třeba na místo svého prvního pobytu rádi pravidelně vracet nebo se dokonce přihlásíte do nějakého nedalekého jezdeckého klubu. A kdo ví, k padesátinám si budete třeba od rodiny přát vlastního koně.
Obzvláště pro někoho, kdo si prochází nějakým těžkým životním obdobím a hledá znovu cestu sám k sobě, to může být také výborná terapie. Ze začátku musíte trénovat nejprve v hale nebo ve výběhu, ale nebude trvat dlouho a budete moci vyrazit někam do přírody. A krajina se nejlépe objevuje právě ze sedla koně. Má to své veliké kouzlo a romantiku. Proto se nebojte splnit si svůj sen, i když vám již dávno není  -náct.

Kategorie: Zábava