Užijte si luxus ve své kuchyni

Vybíráte si právě novou kuchyňskou linku a řešíte otázku toho, jakou pracovní desku si zvolit? Určitě nebude od věci pořádně zvážit všechny varianty, a hlavně si ujasnit, co přesně od této desky očekáváte. Na jaké parametry byste se měli zejména zaměřit? Co přesně je důležité, jaké faktory hrají při správném výběru tu největší roli?

dřevěná deska

  • Odolnost vůči poškození
  • Nulová nasákavost
  • Velká tvrdost a pevnost
  • Nulová pórovitost
  • Odolnost vůči skvrnám a vrypům
  • Hygienická a zdravotní nezávadnost


Možná byste si mohli myslet, že právě tyto všechny podmínky splňuje tolik populární a luxusně vypadající mramor. O to víc budete šokováni, když vám prozradíme, že právě mramor je do kuchyně naprosto nevhodnou volbou. Věděli jste, že se jedná o velmi pórovitý materiál, který se navíc vyznačuje velikou nasákavostí? Anebo že je křehký a tím pádem nevhodný na spoustu běžných kuchyňských činností? Nezoufejte, sice se budete muset vzdát vytouženého mramoru, ale zároveň pustíte do svého domu něco modernějšího, svěžího, a zajímavějšího. Kamenná pracovní deska je optimálním řešením.

deska

Umělý kámen je řešením

Veškeré nedostatky mramorového a přírodního kamene řeší totiž umělý nebo technický kámen. Tyto dvě varianty odstraňují všechny problémy, které jsme výše zmínili. Pokud tedy chcete pracovní desku, která splní všechny vaše požadavky a se kterou nebudete muset dělat žádné ústupky, víte, co zvolit. Potěší vás určitě také nízká cena za tyto materiály. Spousta lidí si myslí, že kámen jako takový je nedostupnou záležitostí pro většinu domácností. Pravda je však taková, že ceny jsou velmi příjemné, a to hlavně z dlouhodobějšího hlediska. Je totiž nutno vzít v potaz to, že se nejedná o investici na dva, tři roky, nýbrž o investici na ideálně celý život. Určitě se proto vyšší investice vyplatí, minimálně z toho dlouhodobého pohledu.

Kategorie: Zboží