Skvělé koupání i bez nepříjemného zápachu

Pořídili jste si domů vlastní bazén?
Přemýšlíte nad tím, jaká bazénová chemie bude pro vás ta nejlepší?
Nedokážete si představit, že vaše voda ke koupání bude páchnout stejně nepříjemně jako všechna veřejná koupaliště?

abstrakt

V tom případě je jasné, že se při výběru vhodných přípravků pro ošetření bazénové vody jistě vyhnete chlorové chemii. Chlór je jako aktivní oxidační činidlo maximálně spolehlivý, a právě pro svou spolehlivost a dokonalé čisticí účinky se používá snad ve všech úpravnách vod a rekreačních zařízeních. Nicméně pravda je i to, že mnohým lidem působí typický zápach chlóru žaludeční nevolnosti, v horším případě dráždí jejich sliznice a kůži. Pokud i vy máte tyto potíže, tak se chlóru v každém případě vyhněte. Vždyť tím o nic nepřijdete, protože i tak máte stále na výběr ze spolehlivých přípravků bezchlorové chemie do bazénu.

Ať už si tedy zvolíte přípravky na bázi aktivního kyslíku anebo na bázi aktivního brómu, pak jistě budete rovněž spokojeni, a především vás nebude nic dráždit. A to je velice důležité, neboť domácí a zahradní bazény by měly sloužit především k odpočinku a relaxaci.

Především přípravky bromové chemie se čím dál, tím více dostávají do popředí, a to nejen z důvodu své spolehlivé účinnosti, ale také proto, že jsou díky své velké stabilitě ideální pro ošetření výrazně oteplených vod, třeba ve vířivkách. Pořídit si je můžete v podobě praktických tablet, jejichž dávkování je maximálně snadné. Navíc si můžete volit i z různých velikostí balení.

kapička

Ať už však sáhnete po kyslíkové anebo bromové chemii, koncentraci aktivní látky ve vodě musíte pravidelně sledovat s pomocí speciálního testeru a na všechny výchylky mimo optimum okamžitě reagovat. V případě, že bude aktivní látky ve vodě málo, může dojít k rychlému růstu sinic a řas, pokud bude koncentrace příliš vysoká, může to mít negativní účinky na pokožku plavců.

Kategorie: Zboží