Školní svačinky, které budou děti milovat

Každé ráno, den co den a vy jako obvykle připravujete v útrobách svojí kuchyně rodinnou snídani. A když už konečně přichystáte vše potřebné, vyprázdníte obsah vaší ledničky, dojde vám, že jste zapomněla na svačiny. Jedná se o jedno z nejdůležitějších jídel z celého dne, hned po snídani, a proto se vyplatí dát si s ní trochu víc práce.

obložený chléb

· I snídaně je důležitá

Přeskakovat snídani se nevyplatí u dospělého, natož u školáka. I když dítě nemusí mít ještě kolem sedmé hlav, rozhodně by do sebe nějakou energii dostat mělo. Pokud se totiž nenají před odchodem https://www.discogs.com/Ji%25C5%2599%25C3%25AD-Korn-P%25C5%2599ed-Odchodem-Vypni-Proud/release/1662020 ze školy, bude mít hned o první přestávce takový hlad, že bude rázem po svačině anebo bude hned po první hodině stopovat u automatu, kde se bude ládovat jednoduchými cukry.

sendvič s okurkou a ředkví

V době oběda už bude dítě zase přeplácané a nebude chtít jíst teplé jídlo. Jenže odpoledne kolem čtvrté hodiny už zase hlady šilhá. Snídaně dá řád celému dni, a proto krom svačin nezapomínejte ani na pestrou a vyváženou snídani.

· Základ každé vyvážené svačiny

Věděli jste o tom, že u dětí by měla dopolední svačina tvořit až 15% energetického příjmu za celý den? Co by ale taková svačina měla obsahovat, aby dítě bez pocitu hladu vydrželo až do oběda? Hlavně pomalu se uvolňující sacharidy, kvalitní bílkoviny, tuky a samozřejmě vitamíny a minerální látky. Ideální proto bude celozrnné pečivo, ovoce a zelina, libové maso, mléko a výrobky z něj. Navíc svačina by měla být i nápaditá, jelikož dítě je potřeba ke svačině často nutit, měla by být pro děti něčím zajímavá a poutavá.

chléb ke svačině

· Plánujte si svačiny dopředu

Naplánujte si svačiny pro vašeho malého školáka dopředu. Až budete sestavovat týdenní nákup potravin, zahrňte do něho i potraviny, které využijete při přípravě svačinek. Například deset celozrnných housek, pár jogurtů nebo tvarohů, mrkve, okurky, kvalitní drůbeží šunky, plátkový sýr a v neposlední řad nezapomínejte ani na ovoce a zeleninu. Rozhodně také nezapomínejte na sáčky klopou, které dokážou ochránit svačinu v dětské aktovce.

Kategorie: Zboží