Objevte krásy Adršpašských skal

Adršpašské skály jsou vyhlášenou přírodní rezervací. Pokud navštívíte Adršpašsko, ocitnete se v lůnu krásné a čisté přírody. Určitě se projděte po Skalním okruhu, který hravě zvládnete i se svými dětmi, protože měří zhruba 3,5 kilometru. Trasu zvládnou i zdatní senioři. Nedoporučují se pouze kočárky a to proto, že místy jsou velmi úzké průlezy (Myší díra široká půl metru) nebo i příkrá schodiště.
jezero v Adršpachu
Adršpašské skalní město je příhodný název pro městečko, které obývají podoby pohádkových či zvířecích postav.
Procházková trasa vás povede po zelené značce a děti můžete snadno zabavit hrou, kdo dříve uvidí zvláštní tvary skal připomínající různé výjevy. Na vycházkovém okruhu můžete uvidět impozantní Starostu a Starostovou, vysokou Homoli cukru, krásný Džbán, ale i různá zvířátka, které děti budou určitě bavit. Potkáte se s Želvou, Hlavou lvice, Kaprem anebo také strašidelným Čertovým mostem, Hromovým kamenem či klidnou Madonou. Virtuálně si můžete v Rukavici pochovat Dvojčata v peřince. Z Eliščiny věže třeba dojdete po Koberci a spočinete láskyplným pohledem na Milencích. Vaší fantazii se meze nekladou a vaše děti budou určitě nadšené. Tento okruh stojí za to jít i vícekrát, abyste si krásy Adršpašských skal užili všichni do sytosti.
pohled na Adršpašské a Teplické skály
Naplánujte si dovolenou anebo třeba jen prodloužený víkend a prožijte ho v rodinné pohodě protknuté procházkami přírodou. Není nic více osvěžujícího a naplňujícího než společné chvíle trávené dohromady. Ubytování v soukromí adršpach nabízí komfortní pokoje vhodné pro rodiny s dětmi. Chalupa U Studánky se nachází v Dolním Adršpachu pouhých deset minut pěšky od výše uváděného skalního okruhu. Co víc si přát? Skvělé ubytování ve zrekonstruované chalupě, která byla postavena na konci 19. století a dýchá vzpomínkami. K dispozici budete mít zařízenou kuchyňku anebo vám po domluvě v rámci ubytování připraví i snídani.

Kategorie: Zábava