Obdivujte krásy okolí řeky Ohře s ubytováním v penzionu Ulrika

Vydejte se podél Ohře na nezapomenutelný výlet

Řeka Ohře je již při pouhém pohledu do mapy jednou z nejzajímavějších oblastí pro rodinný výlet, cyklistické putování, nebo vodácké dobrodružství na raftech či kánoi. Celý horní tok lemuje pohoří Krušných hor a vytváří jedinečné scenérie od nížinných meandrů přes divoké peřeje Hubertusu, Velichova a Kyselky až po široký a přehledný tok, který zásobuje vodou města Kadaň, Klášterec nad Ohří, Žatec a Louny.

hrad Loket

Nejkrásnější místa, co stojí za zhlédnutí

Hrad a město Loket – stavitelé v raném středověku tu mistrně využili dílo přírody, které obtáčí řeka Ohře v jednom ze širokých meandrů v údolí skaliska Slavkovského lesa a vystavěli zde královský hrad s podhradím v podobě měšťanských domů kolem půlkruhového náměstí (T.G.Masaryka). Říční meandr obtáčí historickou část města v téměř kruhovém úhlu 360 stupňů, čímž vytváří ideální prostor pro ochranný val. Podél náměstí zůstala zachována většina původních staveb a město bylo vyhlášeno Městskou památkovou rezervací.
Kynšperk nad Ohří– malé městečko se dvěma centrálními náměstími 5. května a náměstím Míru zdobí kostel Nanebevzetí Panny Marie a několik hrázděných staveb původní architektury. Vyplatí se zde setrvat déle, alespoň na prodloužený víkend a spojit výlet buď s vodáckým putováním, nebo projížďkami na kole. Kolem města vede okružní cesta podél zámeckého vrchu, resp. zbytků hradního paláce. Utábořit se můžete v kempu pod krytou lávkou, anebo přenocovat v nedalekém Lokti v jednom z penzionů na náměstí.

Karlovy Vary

Kyselka a rozhledna Bučina– v malé obci postavené podél pravého břehu řeky se nachází bývalé lázně Kyselka. Veřejnosti je přístupné Muzeum Mattoni s Loschnerovým pavilonem. Na rozcestí pod rozhlednou Bučina můžete shlédnout Ottův pavilon a Mattoniho vodopád. Právě v těchto místech se stáčí světoznámý pramen, který většina z vás jistě už někdy ochutnala.

Kategorie: Zábava