Konopí může nahradit některé léky

Kdysi dávno jej i lékaři běžně doporučovali a možná i předepisovali jako léčebný prostředek. Jenomže když se začalo vykreslovat v barvách takových, že to je droga, která je pouze k dosažení euforie a z lidí dělá závislé na denní dávce, tak se jí začalo mnoho lidí vyhýbat. Je to na jednu stranu škoda, jelikož obsahuje skutečně léčebné účinky, které by mohly přinést mnohé zdravotní zlepšení. Dokonce se díky určitým výsledkům v některých zemích začíná opět legalizovat. Vědci dokazují, že jeho závislost je úplně stejná, jako popíjení kávy nebo užívání jiných běžných surovin. Při vysazení se mohou objevit krátkodobé abstinenční příznaky, ale to stejné znají uživatelé kávy nebo daleko více škodlivých cigaret.

konopné listy

Existuje více druhů konopí

Prakticky se jedná o to, že jeho pěstování se ve skutečnosti neliší od pokusů různých zahradníků vypěstovat nové odrůdy nebo vyšlechtit krásné růže. Každá pak taková odrůda má jiné specifické vlastnosti a samozřejmě pak i účinky a u zeleniny nakonec i chuť. To stejně se odehrává i v tomto případu. Každá odrůda konopného semene se bude ve fázi sklizně lišit. Některé umí bezpečně potlačit chronickou bolest, jiné spíše dodají ubývající energii a pomáhají zlepšit soustředění, jiné uklidňují a prohlubují spánek, čímž tělo si dostatečně odpočine. Druhů skutečně existuje mnoho, například jich má v nabídce několik.

semínka konopí

Konopí není nutné kouřit

Je až úsměvné, že se především spojuje s kouřením, ačkoliv se v dnešní době již objevuje více preparátů a produktů s konopnou složkou. Setkáme se s ním ve zdravotnictví, ale i v potravinářském průmyslu. Konopná čokoláda nebo sušenka je výborná, ale neočekávejme žádné uvedení do euforie. Z čajů se dělá nálev a ten je výborný pro lepší a vydatný spánek, trávení a celkové zklidnění. Olej a semínka mají skvělé nutriční hodnoty, obsahují omega 3, 6, 9 nenasycené mastné kyseliny a tím samozřejmě podporují zdravý krevní oběh. A to nemluvě o konopném proteinu, ten je jednou z nejkvalitnějších bílkovin. Snad i u nás se podmínky pro jeho užívání změní a budou také cenově dostupné pro všechny uživatele.

Kategorie: Zboží