Jaký přínos lze očekávat od Solária Brno


Opalování v soláriu Brno naomibrno.cz, to není jen bronzová pokožka a atraktivní vzhled. Přínos opalování je především zdravotní, samozřejmě při dodržování přiměřeného dávkování.
Hormonální rovnováha (ženský a mužský přechod) – severské národy se sice mohou pochlubit výjimečně čistým, průmyslovou výrobou nezasaženým životním prostředím, ale přece jen tu lidé žijí vystaveni určitému handicapu. Množství slunečního záření a délka slunečního svitu, resp. nízký úhel sklonu slunce především v zimních měsících způsobuje kromě deficitu vitamínu D také hormonální nerovnováhu. Je známo, že právě slunce je pozitivním faktorem při oddálení stárnutí a příchodu u hormonální přechodové fáze. Staré pořekadlo „kam nechodí slunce, tam chodí lékař“, je univerzálně platné.svit slunce nad obzorem
Kožní onemocnění – řada onemocnění kůže souvisí s nevhodnou stravou, a jestliže ji upravíme a změníme, můžeme ozdravnému procesu napomáhat ultrafialovým zářením. To má příznivý vliv zejména na akné, atopický ekzém a lupénku. Moderní solária neohrožují zdraví, jako tomu bylo u „horských sluníček“, propagovaných za socialismu bývalým režimem. Jejich součástí byly rtuťové výbojky, které vyzařovaly vysoké množství krátkovlnného nebezpečného záření UVC. To se dnes využívá pouze k desinfekci a u člověka by vedlo ke vzniku nádorového bujení.zapadající slunce
Kolísání krevního tlaku – tepelná energie a vysokofrekvenční záření příznivě působí i na kolísavý krevní tlak – jestliže je slunění přiměřené, je to přirozený proces, jemuž je lidské tělo přizpůsobeno. Tepelné záření zároveň dobře prokrvuje periferní části těla, což má pozitivní vliv na metabolické procesy v těle.
Pomocník proti podzimním depresím a jarní únavě – opalování má příznivý vliv i na psychická onemocnění, která souvisí se snížením počtu hodin denního slunečního svitu. Pobytem v soláriu se zvýší životní elán i přesto, že venku vládnou podzimní plískanice, a do přírody se nikomu z nás rozhodně v takovém počasí nechce.

Kategorie: Technika