Jak získat hypotéku bez úspor?

Nákup nemovitosti je velkým a důležitým krokem v životě každého člověka. V Čechách je mnoho lidí, kteří chtějí bydlet ve vlastním a raději by platili úvěr než nájem. A je to logické. Je přece lepší dávat peníze za něco, co je vaše. Jenže dostat se k tomu není zas tak jednoduché. A to zejména, pokud nemáte žádné či téměř žádné úspory.
barevné dveře.jpg

Jaké máte možnosti?

Hypoteční úvěr si pochopitelně budete brát od bankovní společnosti. V současnosti ovšem nenajdete mnoho, které by poskytovali 100 procent. Ani 90 procent jen tak někde nenajdete. Nejčastější hranicí je 80 procent z ceny nemovitosti. Možností se tak pro vás stávají nebankovní společnosti, čekání, zástava či doplnění financí z jiné půjčky.

Spolehněte se na jinou společnost

Doplnit požadovanou částku z jiného zdroje je častým řešením. A nezáleží na tom, zda vypomůže rodina, anebo jiný úvěr. 100% hypotéka od Americkáhypotéka.cz je určena pro jedince s ověřeným příjmem a nemusíte díky ní řešit velké úspory, které často ke koupi nemovitosti potřebujete. Projděte finanční trh a jistě najdete nabídku, která vám bude naprosto vyhovovat.

Vyčkejte a dočkáte se lepších podmínek

V oblasti úvěrů na nemovitosti přijdou v roce 2020 velké změny. Alespoň to bankovní společnosti a ČNB slibují. Hovoří se nejen o možnosti 100 procentních hypoték pro mladé lidi do 36 let. Mluví se také o výpočtu DTI (poměr mezi výší úvěru a čistým ročním výdělkem jedince), který by se počítal z desetinásobku čistého ročního příjmu. Možná proto stačí jen chvíli počkat.
večerní město.jpg

Žijete v menším městě? Šetřete

Tato rada se rozhodně netýká pražských bytů, u kterých je požadovaných 20 % z ceny více jak milion korun. V případě, že plánujete zakoupit byt či dům v menším městě, tak možná potřebujete jen 200 tisíc korun. A to je částka, ke které se můžete postupně dostat sami. Výhodou je to, že nákup domu není něco, s čím musíte spěchat. Dobře si to spočítejte https://www.maminka.cz/clanek/spocitejte-si-jak-bude-vase-dite-v-dospelosti-vysoke a možná zjistíte, že stačí vytrvat.

Kategorie: Finance