Jak vycvičit draka

Tato pohádka ve mně zanechala rozporuplné pocity. Na jednu stranu je továžně dobře udělané, Bezzubka prostě nemá chybu, na druhou stranu,pustit draky na svobodu bylo doopravdy smutné. Doopravdy jsemkapesníčky potřebovala, bez nich se to neobešlo.Pokudjste tuto animovanou pohádku již viděli, můžete klidně číst dále,pokud jste ji ale neviděli, radši okamžitě zavřete okno stránky, aťnejste nemile překvapeni.
silueta draka
 
Škyťákovi vzpomínky na Kliďase Velikého jsou zajímavé. Poprvé za všechny 3 dílyvidíme i tu Kliďasovu povahu, kdy není jen nelítostný zabiják draků,ale i jejich ochránce. Je to zajímavé už v tom, že v prvním dílechtěl vyvraždit celé hnízdo. Ale na konci, díky Nočnímu běsovi, kterýmu zachránil život, se vše mění.
Chudák Bezzubka. Musí si prožívat peklo, když nemůže sám lítat, a to sezamiloval. Jeho námluvy jsou dost ujeté, obzvlášť pokud vidíme jehoskotačení v dílně na Blbu s jeho stínem. Je to vážně k zasmání. Nadruhé straně, Astrid a Škyťák se snaží vyhýbat svatbě, jak jen tojde. Nechtějí o ní mluvit, nechtějí si přiznat, že kdyby se vzali,vyřešili by se určité problémy, alespoň ze strany Tlamouna, který oní ustavičně mluví, až je to všem nepříjemné. Humorné je i to, jak seTlamoun bojí maličkatého dráčka jménem Hltavec. Je pravda, že senějakým zázrak rychle množí a ke konci téhle pohádky doslova sežereloď lovců draků, ale to je vedlejší.
Asinejvětším záporákem tohoto dílu je Kruťas se svými draky Smrtidraky.Jsou to velcí černo-červení draci s velkými zuby podobnými klůmslonům a fialovým jedovým žihadlem na konci ocasu podobnému tomu,jaké má škorpion. Ten zjistí, že existuje ještě jeden Noční Běs,kterého nezabil. Na jeho nalákání využije samičku Nočního Běse, kterou Astrid pojmenuje Bílá Běska. Díky plamenu, kterývychrlí, se může ztratit a následně se objeví někde jinde.  Škyťáksestrojí svému drakovi pevný ocas, díky kterému může sám létat. A právě tady začínají pravé námluvy Nočních běsů. V oblacích seBezzubka naučí také zmizet v plameni svého ohně. A je jisté, že tidva budou spolu, ať se děje cokoliv. Jako Astrid se Škyťákem.
naštvaný drak
Kekonci tohoto animovaného filmu, když mladý náčelník zachrání Bílou Běsku a Bezzubka omámeně padá, prosí ji, aby ho zachránila. Sám padá spolu sKruťasem dolů k zemi. Běska se po záchraně svého druha vrátí pro jeho přítele,protože poznala, že jí nikdy nechtěl ublížit. Po tomhle se rozhodne,že propustí všechny draky do jejich světa a v zimě si nakonec sAstrid řeknou ano. Tlamoun samou radostí zahodí nejen kytici, ale isvoji dřevěnou ruku, kterou chytne Eret. Zhruba po 8 letech, když jižŠkyťák s Astrid mají dcerku a chlapce, plují k otvoru v moři, kdejsou ukrytí draci a objeví Bezzubku s Běskou a jejich rodinkou, 2
dráčky a 1 dračicí.
 
 
Tahlepohádka je nádherná, jak dějem, tak i po grafické stránce. Každýmilovník tohoto druhu filmů by si ho neměl za žádných okolnostínechat ujít.

Kategorie: Zábava