Jak se dítě nejlépe zabaví?

Když lidem narodí dítě, někteří mají trochu obavy z toho, že jim skončí veškerá sranda a přestanou žít a začnou pouze přežívat, protože budou veškerou pozornost věnovat dětem a nikdy ne sobě. Přestanou mít čas na aktivity, které dělali před dítětem a že nebudou chodit ani s lidmi na schůzky a pokecy, že na to totiž nebude čas a ani prakticky nebudou mít kam dítě dát a budou s ním muset být neustále.

dítě

To však není pravda, pozor na to. Mít dítě rozhodně neznamená se omezovat a podobně. Jde jen o to, co chcete vy sami. Pokud chcete pokračovat v tom, co jste dělali, když jste ještě dítě neměli, tak do toho. Je to jen na vás, všechno se dá zvládnout, ale musíte chtít vy sami. Když nebudete chtít, jasně, že to tak bude. Ale pokud si řeknete, že vám dítě nevezme vaše aktivity a váš čas, tak to tak ani nebude a dítě vám žádné vaše oblíbené aktivity nevezme, to nám věřte. Dítě není zas takový ďábel, to se nebojte. Pokud vy sami nebudete chtít, dítě vám čas brát nemusí.

dítě

Jak to ale udělat? Pokud je dítě ještě moc malé a je to ještě miminko nebo dokonce novorozenec, musíte s ním nějakou dobu být doma. Nikdo vám tak malé dítě nepohlídá, ale myslíme si, že i vy s ním být chcete, protože jste ještě plní energie a na miminko jste se celých devět měsíců těšili. Pokud ale vyroste a je z něj batole, už vám ho někdo i pohlídá, takže máte příležitost k tomu začít zase dělat to, co jste dělali před ním. Můžete si zajít i s někým na kávu, to je přeci jasné, jen si musíte domluvit hlídání, pokud jdete oba rodiče pryč. Když jen jeden, tak druhý pohlídá, to je jasné. Ten, kdo bude dítě hlídat, musí dítě zabavit. Když je to už opravdu větší dítě, jde zabavit třeba tím, že s ním zajdete na dětské hřiště https://www.detskahriste.cz/detske-hriste/ a pohrajete si s ním. Pokud je ještě malé, můžete jít také ven, ale nic moc se s ním venku dělat nedá. Takže bude lepší si hrát doma.

Kategorie: Business