Co vám nejlépe pomůže na chronickou bolest?

Nejčastější příčinou toho, že bloumáme po lékárnách a kupujeme ve velkém tišící prostředky a prášky proti bolesti je, že ji prožíváme dlouhodobě. Tím se rozumí trvání po dobu alespoň 3 měsíců. V tuto chvíli se dá označit za chronickou a může být velmi problematickou, zejména proto, že ji nijak efektivně neřešíme. Pouze její příčiny uspáváme pomocí léků. Možná je načase poohlédnout se po něčem, co nám přinese spíše trvalou úlevu. Chronická bolest je častá především u onkologických pacientů anebo po nějakém vážném poranění.

rostlinná tinktura

Jedním z hlavním účinných prostředků jsou produkty přírodní medicíny. Neboli léky, které se však vyrábějí z rostlin a tím pádem jsou pro tělo mnohem méně škodlivé, než chemické látky v růžových či oranžových pilulkách. Jejich efekt na naše trávicí ústrojí může být po dlouhodobém užívání až kritický.
V rámci přírodní medicíny často saháme po konopných produktech, zejména těch s vysokým obsahem látky CBD. Jednat se může o CBD oleje, kapky, kapsle, čaje nebo jiné druhy pomoci.

muž konzumuje léky

Konopné složky, obsažené v těchto výrobcích, efektivně tlumí bolest. Kromě toho, že zmírňuje její intenzitu, pomůže nám také od dalších projevů jako je např. nepříjemné pálení nebo svědění pokožky. Oleje jsou podle výzkumů dvakrát více účinné než běžné prášky na bolest. Jejich velkým benefitem je, že nezpůsobují závislost a jejich užívání tedy můžeme bez problémů označit za rekreační.
Pokud jste zvyklí chronickou bolest přecházet, možná byste si měli uvědomit, že s ní může být spojeno spoustu dalších příznaků, které možná nevnímáte tak intenzivně, ale mohou časem spustit lavinu dalších nepříjemných onemocnění. Tyto příznaky jsou nespavost, podrážděnost, úzkosti a deprese, nechuť k jídlu nebo nechuť k sexuálním aktivitám. Jinými slovy, bolest postihuje celou škálu oblastí ve vašem životě a neměli byste před ní zavírat oči.

Kategorie: Zboží